21-daagse rondreis Ultiem Nepal (Annapurna Base Camp)
Inclusief 8-daagse trektocht door de Himalaya naar Annapurna Base Camp
- Bezoek Lumbini: de geboorteplaats van Boeddha. Plus de tempels van de wereld
- Rondreis met in het hart van de reis de 8-daagse Annapurna Base Camp trektocht
- Inclusief luipaarden, krokodillen en neushoorns spotten in Chitwan
- We nemen je mee naar de mooiste stoepa’s en tempels van Kathmandu
Ultiem Nepal is een uitnodiging voor reizigers die alles uit hun reis naar Nepal willen halen. Bijvoorbeeld door de 8-daagse trektocht door de Himalaya naar Annapurna Base Camp te maken. Geen eenvoudige trekking, maar goed te doen als je een normale conditie hebt! Kijk dus zeker even of deze reis iets voor jou is!
Je gaat ook naar het Chitwan National Park om luipaarden en neushoorns te spotten. En je bezoekt Lumbini waar Boeddha geboren is. Deze bijzondere plek is een monument van vrede met een verzameling tempels van Aziatische en andere landen.
Toch maak je deze reis vooral als je belangstelling hebt om de zon op te zien komen bij het Annapurna Base Camp op meer dan 4.000 meter hoogte in het Himalaya gebergte. Je maakt een trektocht door dit beroemde berggebied, van rustpunt naar rustpunt en van viewpoint naar viewpoint. De faciliteiten onderweg zijn eenvoudig. Er gaat een gids mee en een porter om spullen te dragen. Je loopt 3 tot 7 uur per dag naar het Annapurna Base Camp. Een ultieme ervaring!
Meer informatie: Trektochten in Nepal.
Dit reisprogramma is geheel op maat te maken
Geïnspireerd geraakt door dit programma? Boek direct, voeg de reis toe aan je reisplan of pas het samen met onze reisexperts geheel aan jouw wensen aan.
Je vlucht naar Nepal is niet inbegrepen bij deze rondreis, maar uiteraard helpen we je graag het vliegticket te regelen.
Uiteraard word je opgehaald op de Tribhuvan luchthaven. Je privéchauffeur brengt je naar het hotel. Neem lekker even de tijd om aan deze nieuwe omgeving te wennen en te settelen.
In de avond halen we je op en wandelen we in een minuut of 10 door de populaire en levendige wijk Thamel naar een historisch restaurant voor een welkomstdiner in Nepalese stijl. Ook zie je er een live voorstelling met traditionele Nepalese muziek en dansen uit heel Nepal.
Je ontmoet ook je gids ter voorbereiding op de eerste trektocht.
Dit staat er op het programma: de boeddhistische Swayambhunath stoepa. Deze heeft een magische sfeer en wordt ook de Apentempel genoemd, omdat hier al generaties lang heilige apen leven. Grote kans dat je er dus een aantal tegenkomt.
De Boudhanath stoepa in de wijk Boudha wordt ook wel ‘klein Tibet’ genoemd. De kolossale en oude stoepa wordt beschouwd als een van ’s werelds grootste stoepa’s en is gebouwd op een achthoekige basis, in de vorm van een Mandala en met nissen die Boeddha en zijn leer voorstellen. Er komen veel pelgrims naar de Boudhanath, en wandelen allemaal een ronde om de stoepa. Schuifel door de straatjes en luister naar de monniken die mantra’s zingen en ratelende gebedsmolens.
Voor Shiva-aanhangers is de Pashupatinath tempel een van de vier belangrijkste religieuze plaatsen in Azië. Een verguld dak, vier zilveren deuren en houtsnijwerk van de beste kwaliteit sieren de Pashupatinath. Altaren gewijd aan andere hindoeïstische en boeddhistische goden omringen de tempel. Het hoogtepunt zijn de ghats van de heilige Bagmati-rivier, waar de doden worden gecremeerd.
Het Kathmandu Durbar Square is het oude paleis van de Nepalese royalty. Het complex heeft 50 tempels en wordt daarom ook wel ‘het museum van tempels’ genoemd.
In de late namiddag beginnen we met het inpakken van de plunjezakken en het kopen/huren van uitrusting en andere benodigdheden voor de trektocht.
Mooi meegenomen: ook vanuit Bandipur heb je prachtig uitzicht op de Himalaya. Bij zonsopkomst en zonsondergang baden de bergen in warme kleuren.
Het is goed fietsen in de omgeving van Bandipur. Je rijdt tussen groene heuvels en rijstvelden. Ook kun je naar grotten die de basis zijn van mysterieuze legendes. Stop ook af en toe bij een van de tempeltjes of andere heiligdommen.
Je moet wel eerst van Kathmandu naar Bandipur voordat je kunt fietsen of wandelen. Dat is een rit van ongeveer 4 uur.
Ook als je het niet zou willen ga je in Pokhara het Phewa Meer zien. Gelukkig wil je het wel, want de leukste buurt van Pokhara ligt aan het meer. Je kunt boottochtjes maken op Phewa en genieten van het geweldige uitzicht.
Pokhara ligt op een kleine 3 uur rijden van Bandipur. Onderweg valt er een heleboel te zien: van bergspitsen, tot heuvels en watervallen.
Je hoeft niet meteen volle bak aan de slag. De route die je loopt duurt ongeveer 3 uur. Je overnacht in Ghandruk.
Ghandruk ligt in het lagere deel van de Annapurna-regio. Dit dorp wordt bewoond door Gurung- en Magar-gemeenschappen. Hier kun je naar het Gurung-museum of op je gemak de lokale cultuur ervaren en genieten van het uitzicht. De meeste gezinnen in dit dorp hebben familieleden die Gurkha-soldaat zijn, de elitetroepen van het Nepalese leger.
Na een trek van 3 tot 4 uur kom je aan in Chhomrong (2,170 m), waar je de nacht doorbrengt.
Geniet onderweg van het adembenemende uitzicht op de Annapurna en de Fishtail (Machapuchare). De eindplaats is een nederzetting genaamd Bamboo.
Handig om te weten: kom je boven de 2.500 meter dan begin je te merken dat de lucht ijler wordt, dat je sneller gaat ademen en je hartslag wat omhoog gaat. Het betekent in de praktijk dat je vaker even wat rust neemt. Je loopt vandaag 3 tot 4 uur.
Toch is er ook op dit traject wederom een veel te zien en te genieten. In dit deel van de Himalaya vind je kleine nederzettingen, soms niet eens dorpjes.
De bekendste hier zijn Deurali, Bamboo, Dovan en (lekker verwarrend) Himalaya.
Vanaf hier voert het pad je het Annapurna Sanctuary binnen. Je klimt in 4 tot 5 uur naar het basiskamp van de Machhapuchhre en volgt een smal, steil pad naar het Annapurna Base Camp.
Geniet van het adembenemende uitzicht op de bergen Annapurna, Gangapurna, Dhaulagiri, Fishtail, Pisang Peak, Manaslu, en meer.
Ontbijt daarna en trek terug naar Bamboo. Je verlaat het basiskamp door het zelfde pad te lopen. Vervolgens verlaat je de Annapurna Sanctuary. Van hieruit daal je af naar Himalaya en trek je door een dicht bos naar Bamboo (2.310 m). Je vandaag 4 tot 5 uur.
In dit gebied zijn veel natuurlijke warmwaterbronnen aan de oevers van de Modi Khola rivier.
We rijden je daarna in 2 uur naar Pokhara. De rest van de dag kun je uitrusten en van Pokhara genieten.
Hierna ga je terug naar het hotel voor het ontbijt en nemen we je mee om Pokhara te verkennen.
We gaan naar de rivierkloof Seti Gorge (die helemaal onder de stad doorloopt, soms 20 meter diep is, maar bijna nergens goed te zien), de waterval Devi's Fall (waar het water in een ondergrondse gang verdwijnt), het International Mountain Museum en de 16e eeuwse Gupteshwor Mahadev-grot, waar in een van de grotten een Shivabeeld staat.
Als je het leuk vindt kun je aan het eind van de middag of begin van de avond nog een boottocht op het Phewa Meer maken. Bezoek de kleine maar belangrijke Tal Barahi tempel, die midden in het meer ligt.
In Lumbini lijken de bergen ver weg. Het is hier vlak en meditatief. De geboortegrond van Boeddha verdraagt geen uitbundigheid. Dat zou geheel tegen de wensen van de stichter van het boeddhisme zijn geweest.
De Maya Devi tempel vormt het rustige centrum van Lumbini. Binnen verbeeldt een eenvoudige steen de geboorteplek. Deze plek is een uitnodiging tot introspectie. Het gaat er niet om wat je hier ziet, maar ook wat je niet ziet. Onder het vierkante witte gebouw liggen archeologische resten van oudere heiligdommen, laag op laag, die teruggaan tot ver vóór onze jaartelling. Buiten staan oude ruïnes en ligt de Puskarini vijver met waterplanten. Hier zou Boeddha hebben gebaad.
In Lumbini zie je tempels uit Thailand, China, Zuid-Korea, Japan en zelfs Europese tempels. Opvallend is de 48-meter hoge witte World Peace Pagoda die door Japan is gebouwd.
Wat ga je vandaag nog doen? Je gaat naar een Tharu-dorp waar je meer te weten komt over de levenswijze van de Tharu-gemeenschap. In het bezoekerscentrum van het Nationaal Park hoor je van alles over de fauna, de flora en de geschiedenis van Chitwan.
Dan volgt nog de zonsondergang vanaf de oever van de Rapti rivier en zie je een traditionele Tharu-stokdans uitgevoerd door de dorpsbewoners.
Daar gaan we wat van proberen te zien. Je maakt een kanotocht op de Rapti rivier om twee zeldzame krokodillensoorten te zien: de moeraskrokodil en de visetende gaviaal. Verder ga je vogels spotten om de verschillende soorten te ontdekken en maak je een wandeling door de jungle.
Na de lunch in het hotel begint de jeepsafari waarin we gaan proberen de wilde dieren van de jungle te zien. Met wat geluk zie je luipaarden of neushoorns!
Je ziet op een heldere dag een rij Himalayapieken inclusief in de verte Mount Everest.
Er is nog wel een mooie tussenstop: Bhaktapur Durbar Square. Bhaktapur ligt op 20 km van Kathamandu en is een van de oude nederzettingen van de Newar-gemeenschap en nog steeds rijk aan tempels en historisch erfgoed. Bezoek het Durbar-plein met het gezaghebbende paleis met 55 ramen en de Nyatapola-tempel, het hoogste gebouw in de vallei en tevens de hoogste tempel van Nepal. Dat de tempel goed is gebouwd is duidelijk, het heeft meerdere aardbevingen onbeschadigd doorstaan.
Rust wat uit, of verken Kathmandu nog wat meer. De keuze is aan jou. Er is deze dag verder geen programma.
Uiteraard brengen we je naar de luchthaven.
| Aantal personen | Vanafprijs per volwassene |
|---|---|
| 2 personen | € 1791 |
| 3 personen | € 1791 |
| 4 personen | € 1791 |
| 5 personen | € 1791 |
| 6+ personen | € 1791 |
Inclusief
- Overnachtingen in hotels en teahouse/lodges
- Maaltijden zoals vermeld in het dagprogramma
- Transfers zoals vermeld in het dagprogramma
- Trekking permit (Annapurna Conservation Area Project entry permit)
- Trekkers Information Management System (TIMS) card
- Excursies met Engelssprekende gids
- Porter tijdens de Annapurna Base Camp trek. Maximaal 10-12 kilo bagage per persoon
- Welkomstdiner en live Nepalese muziek en dans
- Stadstour Kathmandu
- Annapurna Base Camp trek (8 dagen)
- Stadstour Pokhara
- Sightseeing Lumbini
- Lumbini Exploration
- Sightseeing Chitwan
- Chitwan Jungle Safari
- Zonsondergang vanaf de Nagarkot toren
- Sightseeing Bhaktapur Durbar Square
Exclusief
- Internationale vluchten
- Persoonlijke verzekeringen, zoals reis- en annuleringsverzekering (de polis moet noodredding en evacuatie op hoogte dekken)
- Visum voor Nepal
- Persoonlijke uitgaven
- Andere dan genoemde excursies
- Boekingskosten: €25 per boeking
- Bijdrage Calamiteitenfonds: €5 per boeking (tot 9 personen)
- Bijdrage SGR: €5 per persoon per boeking


























































































