5-daagse bouwsteen Kalimantan: Tanjung Puting
Inclusief driedaagse boottocht per klotok over de Sekonyer-rivier
- Varen per klotok door het nationale park
- Orang-oetans zien in hun natuurlijke omgeving
- Bij geschikt weer: wildlife spotten op een jungletocht
Waar is Tanjung Puting National Park?
Het ligt in Indonesië. Kijk, dat helpt. Preciezer: het ligt op Borneo. Dit deel van het eilandenrijk wordt Kalimantan genoemd. Borneo heeft, zoals je misschien weet, een Indonesisch deel, een Maleisisch deel en het onafhankelijke Brunei.
Wat ga je doen?
Het hart van deze bouwsteen bestaat uit een driedaagse boottocht per klotok over de Sekonyer-rivier naar en door het Tanjung Puting National Park. Je slaapt twee nachten op de boot. Dat is eenvoudig, maar avontuurlijk en bijzonder!
Wat ga je er zien?
Natuur. Heel veel natuur: het gebied is meer dan 4.000 vierkante kilometer groot en bestaat uit overvloedig tropisch regenwoud, mangrove, moeras en rivieren. Het meest aantrekkelijke van Kalimantan is waarschijnlijk dat er in het wild nog orang-oetans leven. En dan vooral in Tanjung Puting National Park, waar je ook de opvallende neusaap kunt zien, en herten, wilde zwijnen, krokodillen, veel vogels en andere apen als gibbons en makaken.
Wat moet je meenemen?
Sportschoenen (je hebt geen speciale wandelschoenen nodig, want de wandelingen gaan over zeer zacht terrein), sandalen (klittenband aanbevolen), synthetische sokken, lange broek (sneldrogend materiaal), regenjas, sweatshirt, lichte T-shirts (sneldrogend materiaal), shirt met lange mouwen (van sneldrogend materiaal), handdoek, muggenspray (zonder parfum), je eigen medicijnen en persoonlijke verzorgingsproducten. Malariaprofylaxe wordt zeer aanbevolen.
Direct boeken of toevoegen aan je reisplan
Geïnspireerd geraakt door dit programma? Boek direct, maak de bouwsteen op maat of voeg de bouwsteen toe aan je
Als Jakarta ergens herinnert aan het Nederlandse koloniale verleden van Batavia dan is het hier op wat vroeger het Stadhuisplein werd genoemd. Het plein Taman Fatahillah is nog altijd een populaire plek om een wandelingetje te maken en vrienden te ontmoeten. Verschillende historische (ooit dus Nederlandse gebouwen) functioneren nu als museum. In het oude Paleis van Justitie wordt nu werk van Indonesische kunstenaars getoond en de oude klokkentoren van het stadhuis heeft het Jakarta History Museum.
Het nationale monument van Indonesië is een ongeveer 132 meter hoge obelisk op Medan Merdeka, het Vrijheidsplein, in het centrum van Jakarta. Het monument is gebouwd tussen 1961 en 1976 en herinnert aan de onafhankelijkheisstrijd. Op de top staat een gouden vlam die het vurige verlangen van de Indonesiërs naar een eigen land illustreert.
Chinatown heet in Jakarta Pasar Kemenangan. Het bestaat uit smalle straatjes, verscholen tempeltjes en populaire markten, zoals Petak Sembilan, waar de mensen van heinde en ver naar toe komen als ze vers seafood zoeken. Het is onnodig om te zeggen dat je in deze buurt heerlijk kunt eten.
Zo begint onze tocht over de Sekonyer-rivier, het Tanjung Puting Nationaal Park in.
Als je vlucht vóór 11.30 uur aankomt, kun je een bezoek brengen aan het Tanjung Harapan-kamp en de orang-oetans observeren tijdens hun middagvoeding om 15.00 uur. We varen verder stroomopwaarts, terwijl we langs de oevers uitkijken naar neusapen, krokodillen en andere wilde dieren.
Je overnacht aan boord. Als de omstandigheden het toelaten, maken we een korte nachtwandeling om nachtdieren te ontdekken, zoals slangen, tarantula’s, tarsiers en andere fascinerende junglebewoners.
Vervolgens vaar je met de klotok dieper het nationale park in, waar je langs de rivier wildlife kunt zien.
Je legt aan bij Camp Leakey, de beroemde onderzoeks- en opvanglocatie voor orang-oetans.
Verken het omliggende regenwoud met je gids en bekijk rond 14.00 uur de orang-oetans tijdens het voeren.
Als de omstandigheden het toelaten, ga je op een korte jungletocht wilde orang-oetans en andere dieren in het regenwoud spotten.
In de late namiddag vaar je terug en, als het weer het toelaat, stop je bij een kolonie vuurvliegjes om te genieten van het magische schouwspel waarbij zij de rivieroevers verlichten.
Het hart van Pangkalan Bun is de rivier de Arut. Er varen veel boten heen en weer om passagiers van de ene plek naar de andere te vervoeren.
De stad fungeert als toegangspoort voor reizigers die het Tanjung Putting Nationaal Park bezoeken. Orang-oetangdeskundige Birute Galdikas had haar uitvalsbasis in Pangkalan Bun toen ze onderzoek deed naar de orang-oetang. Vóór haar onderzoek wisten wetenschappers nog maar weinig over deze primaten.
Op ongeveer anderhalf uur rijden van de stad ligt het Kubu-strand, een natuurschoon waar je heerlijk kunt ontspannen.
| Aantal personen | Vanafprijs per volwassene |
|---|---|
| 2 personen | € 1037 |
| 3 personen | € 761 |
| 4 personen | € 761 |
| 5 personen | € 761 |
| 6+ personen | € 706 |
Inclusief
- Transfers per minibus en boot
- Vlucht Jakarta – Pangkalan Bun
- 3-daagse boottocht per klotok
- Maaltijden zoals vermeld in het dagprogramma
- Water en drankjes tijdens de boottocht
- Vermelde excursies
- Engelssprekende gids bij excursies
Exclusief
- Overige uitgaven
- Boekingskosten: €25 per boeking
- Bijdrage Calamiteitenfonds: €5 per boeking (tot 9 personen)
- Bijdrage SGR: €5 per persoon per boeking






















































