
21-Daagse rondreis met chauffeur Noord-Thailand via Pai
Waar je onderweg wilt stoppen en welke hoogtepunten je wilt zien, dat is geheel aan jou!
- Ontdek de mooiste plekken van West-Thailand
- De route van de reis staat vast, de rest bepaal jij
- Ga op authentieke trekking in Chiang Mai
- Combineer cultuur met natuur en eindig op het mooie strand van Hua Hin
Ontdek Thailand op een unieke manier. Reis naar het Noord-Thaise avontuur met je eigen chauffeur. Als je op dag 4 Bangkok verlaat, staat je chauffeur klaar om je 10 dagen lang door Thailand te rijden. Je hoeft onderweg niet naar routes of passende accommodatie te zoeken. Dat gedeelte hebben wij al geregeld. Waar je onderweg wilt stoppen en welke hoogtepunten je wilt zien, dat is geheel aan jou!
Uiteraard geven we je volop tips. Als de chauffeur je op dag 13 heeft afgezet in Chiang Mai, ga je eerst op junglekamp en daarna naar het strand. Dit is niet alleen gemakkelijk reizen, maar ook nog eens hartstikke leuk!
De reis begint in de bruisende hoofdstad Bangkok en brengt je (als je daarvoor kiest) via de Damnoen Saduak drijvende markt, de Erawan watervallen en de beroemde Kwai rivier naar het noorden. Reis terug in de tijd in de oude Siamese hoofdstad Sukhothai en de ‘Gouden Stad’ Ayutthaya. Hier werden de fundamenten gelegd van het huidige Thailand. Ontdek het ongerepte westen van Thailand met pittoreske Thaise dorpjes zoals Mae Sot, Mae Sariang en Mae Hong Son.
Na een kort junglekamp bij Thaise bergstammen in de provincie Chiang Mai eindigt je reis in Hua Hin, dat van een vissersdorp met kilometers strand uitgroeide tot aantrekkelijke badplaats.
Dit reisprogramma is geheel op maat te maken
Geïnspireerd geraakt door dit programma? Boek direct, voeg de reis toe aan je reisplan of pas het samen met onze reisexperts geheel aan jouw wensen aan.
Vandaag vlieg je naar Bangkok met een internationale vlucht. Deze vlucht is niet inclusief maar wij helpen je graag met het zoeken naar de beste vluchtopties. Je bent uiteraard ook vrij om deze zelf te boeken.

’s Avonds is het leuk om Khao San Road te verkennen. Deze straat is zeer geliefd bij reizigers van over de hele wereld. Of pak wat grootser uit en ga naar een van de talloze rooftopbars waar je met een cocktail of biertje in de hand kunt genieten van een verbluffend uitzicht over deze bruisende metropool.

De reis gaat verder naar het Princess Mother Memorial Park waar je kunt genieten van de tuinen en de bloemenmarkten. Daarna bezoeken we de Wat Prayoon en/ of de Wat Kalayanamitr (afhankelijk van de tijd). Nadat je de cultuur tot je hebt genomen, stap je opnieuw op de pont voor een bijzonder uitzicht op Bangkok vanaf de rivier. Eenmaal terug bij het beginpunt heb je de tijd om nog even na te praten over de ervaring die je hebt opgedaan. Heerlijk relaxen onder het genot van een gratis frisdrankje, of tegen een kleine vergoeding een lekker koud biertje. Na afloop neem je de taxi weer terug naar het hotel of kun je de stad op eigen gelegenheid verder ontdekken.
Belangrijke informatie: deze tour wordt in een internationale groep uitgevoerd. Het is ook mogelijk om een privé tour te reserveren.

Voor elke dag geven wij tips en adviezen over wat je kunt doen en zien in die omgeving. Wat je uiteindelijk kiest is geheel aan jou. Zo ervaar je maximale vrijheid tijdens deze mooie rondreis!
In westelijke richting reis je eerst van Bangkok naar de kleine provincie Samut Songkhram. Wij raden jullie de volgende hoogtepunten aan op deze prachtige route:
Treinmarkt Mae Khlong: Breng een bezoek aan deze unieke markt. Op gezette tijden rijdt de trein hier dwars over de markt heen. Handelaren halen hun waar snel naar binnen en stallen alles weer uit zodra de trein voorbij is.
Drijvende markt Damnoern Saduak: Vanuit de treinmarkt is het nog maar een klein stukje naar de bekende drijvende markt. Aangekomen bij de markt kom je meteen in een andere wereld terecht. Behendig varen de Thai hun bootjes met allerlei koopwaar rond. Er zijn zelfs bootjes waarop noedels worden bereid. Deze zogenaamde bootnoedels zijn een ware delicatesse. Probeer ook eens een zoete gele mango, die zijn werkelijk onweerstaanbaar. Wandel rond terwijl er overal druk wordt onderhandeld om tot de juiste prijs te komen. Je kunt hier ook zelf een boottocht maken, zodat je de bootjes van dichterbij kunt bekijken.
Hiervandaan gaat de reis verder richting Kanchanaburi. Tip: Ga lunchen bij het bijzondere restaurant Krua Ton Mae Klong. Een groot vlot drijvend op de rivier is omgetoverd tot restaurant en serveert de lekkerste gerechten. Voordat je daarna verder rijdt naar de stad, kun je een bezoek brengen aan de volgende hoogtepunten:
Bridge over the River Kwai: Misschien wel de bekendste highlight van deze provincie. Nog steeds wordt deze brug dagelijks gebruikt en met een beetje geluk zie je hoe de trein zich langzaam over de brug beweegt.
Geallieerden begraafplaats: Op deze erebegraafplaats zijn vele krijgsgevangenen begraven, waaronder ook bijna 2000 Nederlanders.
Aan het einde van de middag word je naar een wel heel unieke accommodatie gebracht: rafts op de rivier middenin de groen jungle. Je kunt hier heerlijk relaxen in je eigen suite op het water en genieten van de schitterende natuur. ’s Nachts dommel je weg van het geluid van de stromende rivier en ’s ochtends heb je een geweldig uitzicht over de rivier door de laaghangende mist.

Erawan watervallen: Ga richting de indrukwekkende watervallen van het Nationale Park Erawan. Hier vindt het water via 7 plateaus over een afstand van 1500 meter haar weg naar beneden. Hoe verder je naar boven loopt, hoe lastiger het wordt. Probeer in ieder geval plateau 5 te bereiken, die vinden wij persoonlijk het allermooist. Vergeet je zwemkleding niet, want het is heerlijk om na de klim verkoeling te zoeken in het heldere water.
Birmaspoorlijn: In de middag kan je nog een bezoek brengen aan de Birmaspoorlijn. Deze spoorlijn in Kanchanaburi is gedurende 1942-1943 in een recordtempo aangelegd. Onder leiding van de Japanners moesten vele dwangarbeiders en krijgsgevangenen dagelijks urenlang werken. De werkomstandigheden waren erg zwaar, waardoor velen van hen dit niet hebben overleefd. De Birmaspoorlijn wordt daardoor ook wel de Dodenspoorlijn genoemd. Het is ook mogelijk om een ritje te maken per lokale trein. Probeer een plekje aan de linkerkant van de trein te bemachtigen en houd je camera gereed, want het uitzicht is fenomenaal. Het mooiste stukje van de spoorlijn vind je bij het station Tam Krasea. Hier kun je ook de trein nemen over het houten viaduct naar station Taki Len, waar de chauffeur je weer op zou kunnen pikken. Indien je dit wilt, overleg de treintijden dan even met de chauffeur. Er gaat er vaak een in de zeer vroege ochtend, aan het begin en einde van de middag. Maar dit verandert nog wel eens.
Hellfire pass: De Hellfire Pass was vroeger een onderdeel van de Birmaspoorlijn, waarbij dwars door een bergketen gehakt werd. Tot diep in de nacht werd er door de gevangenen doorgewerkt. De schaduwen van de werkers op de rotsen leken op het vuur van de hel, waar dit deel zijn naam aan te danken heeft. De rails is verwijderd, maar er kan over het pad heen worden gelopen. Tijdens een bezoek aan het Hell Fire Pass Memorial museum leer je meer over de aanleg van deze beruchte spoorlijn.

Na een mooie route kom je aan in Ayutthaya. Ayutthaya was ruim 400 jaar de hoofdstad van Thailand. Gedurende die tijd zijn er vele tempels gebouwd, die rijkelijk gedecoreerd waren met duizenden Boeddhabeelden. In 1767 werd de stad overgenomen door de Birmezen. Zij hebben vele tempels en Boeddhabeelden verwoest. Wat rest zijn de tempel ruïnes die zich met name in het historische park van de stad bevinden. Eenmaal aangekomen kun je zelf deze bijzondere tempels gaan ontdekken:
Tips voor onderweg:
Wat Chai Wattanaram: Deze tempel ligt net buiten de stad aan de rivier en is onderdeel van het Thaise historische park Ayutthaya. Hij is in 1630 gebouwd door koning Prasat Thong omdat zijn moeder in dit gebied had gewoond en om zijn kroning te vieren. Dit prachtige complex wordt door velen beschouwd als een van de mooiste tempels van Ayutthaya.
Lunch bij Ruan Rub Rong: Stop voor een lunch bij het restaurantje Ruan Rub Rong, gelegen op het water. Geniet hier van heerlijke gerechten uit de Thaise keuken terwijl je uitkijkt op de rivier.
Wat Mahathat, gebouwd in 1374 toen koning Borom Rachathirat I aan de macht was. Deze tempel bestaat uit een Prang (toren) en verwoeste Boeddhabeelden.
Het meest bekende van deze tempel is het Boeddhahoofd dat tussen de wortels van een enorme boom ligt genesteld. Hoe het hoofd er ooit terecht is gekomen is tot op de dag van vandaag een mysterie. Sommige mensen denken dat de Birmezen het hoofd hebben achtergelaten, nadat zij de tempel hadden verwoest. Vervolgens zou de boom er overheen zijn gegroeid.
Wat Sri Sanphet: Ooit lag deze bekende tempel binnen de muren van het Koninklijk Paleis. Er stond een staande gouden Boeddha van 16 meter hoog. Tegenwoordig herinneren alleen de drie chedi’s nog aan het bestaan van de tempel. In de drie chedi’s wordt de as van de belangrijkste koningen van Ayutthaya bewaard.
Aan het einde van de middag brengt de chauffeur je naar Athithara, een sfeervolle homestay in Thaise stijl gelegen aan de rivier.

Lopburi: Een van de meest sfeervolle steden van Thailand. De stad staat bekend om de vele apen die hier leven. De zogeheten “Apen tempel” Prang Sam Yot is dé uitvalsbasis van de apen en de voornaamste trekpleister van de oude stad. Zie met eigen ogen hoe op de binnenplaats fruit en groente neer worden gelegd waar alle aapjes van kunnen smullen.
Lunch bij Chaba Lagoon: Dit unieke restaurant ligt verscholen in de tropische natuur in de provincie Chai Nat en biedt heerlijke Thaise gerechten in buffetvorm. Geniet van een verse vruchtencocktail en wandel na het eten nog even door de prachtige tuin.
Phitsanulok: Voordat je Sukhothai bereikt is het zeker een aanrader een korte stop maken in Phitsanulok. In de Phra Si Rattana Mahathat tempel staat volgens velen van de Thaise bevolking het mooiste Boeddhabeeld van het land. Zo schijnt dat Koning Rama V heeft geprobeerd het beeld naar Bangkok te brengen, maar is dit door protest van de inwoners niet doorgegaan. Hierdoor is het nog altijd te bewonderen in Phitsanulok, waar overigens maar weinig toeristen komen. Naast de tempel is een klein marktje waar je onder andere souvenirs kunt kopen.
Vervolgens zal je binnen een klein uurtje aankomen in Sukhothai. Hier word je naar het hotel gebracht waar je deze nacht zal verblijven.

Vanuit Sukhothai vervolgt de route zich naar het westen richting de grens met Myanmar. Prachtige landschappen flitsen aan je voorbij terwijl je door de bergachtige provincie Tak rijdt. Onderweg kun je stoppen in het gelijknamige plaatsje Tak dat bekend staat om zijn bruisende markten, culturele diversiteit en natuurlijke schoonheid. Wordt gastvrij ontvangen en neem een kijkje in het alledaagse leven van de Thai. Vanuit hier rijd je door naar de levendige grensplaats Mae Sot.
Door zijn geografische ligging is Mae Sot een belangrijke handelspost tussen Thailand en Myanmar. Zo zal je zien dat er een afwisselend straatbeeld is met zowel Thaise als Birmaanse invloeden. Er zijn verschillende activiteiten die je in Mae Sot kunt doen:
Grensmarkt: 5 kilometer ten westen van Mae Sot is op de grens een gezellig marktje te vinden met zowel Thaise, Birmaanse als Chinese producten. Handgemaakte souvenirs, kleding, elektronica, traditionele ambachten, je vindt het hier allemaal.
Dineren bij Khaomao – Khaofang: Dit bijzondere restaurant bevindt zich op een idyllische locatie ten noorden van Mae Sot. Geniet van heerlijk eten terwijl je omringd bent door tropische bloemen en planten. Het geluid van de aangelegde watervallen maakt het sfeertje compleet.

Eenmaal aangekomen heb je de rest van de dag tijd om de omgeving te verkennen. Onze aanraders:
Snow White Coffee: Ga voor een lekker kopje koffie naar dit schattige koffietentje. Je wordt vriendelijk ontvangen door het echtpaar dat zelf de koffiebonen voor de koffie verbouwd. De hoogte van het gebied waar de arabica bonen worden verbouwd, zorgen voor de ideale omstandigheden en maken bestrijdingsmiddelen overbodig. Een verser kopje heb je nog niet eerder geproefd!
Salween National Park: Geniet van de prachtige natuur in dit mooie park. Veel wilde dieren hebben hier hun thuisbasis en vanaf de groene heuvels beleef je een magische zonsondergang.

Wat Jong Kham: Deze tempel is gelegen aan het Jong Kham meer en is in 1827 door de Shan gebouwd. In de tempel bevindt zich een zittende Boeddha van 5 meter hoog.
Wat Jong Klang: 100 jaar oude glasschilderingen en houtsnijwerken afkomstig uit Birma liggen in deze tempel bewaard. Ze beelden stuk voor stuk de verschillende levens van Boeddha uit.
Wat Phra That Doi Kong Moo: Voor deze tempel moet je de bergen in, maar dit is zeker de moeite waard. De stupa is gebouwd in 1860 en men zegt dat zich hier de resten van één van de volgelingen van Boeddha bevinden. Daarnaast is er een tweede stupa die in 1874 is gebouwd. Vanaf deze tempel heb je op heldere dagen een fantastisch uitzicht over Mae Hong Son.

Bergvolkeren: Breng bijvoorbeeld een bezoek aan het speciale Palong bergvolk of aan de ‘langnekken’ die bekend staan om de koperen ringen om hun nek. Vanaf hun vijfde jaar dragen de vrouwen vijf bronzen ringen om hun nek. Naarmate ze ouder worden, worden dat er steeds meer. Wees getuige van typische Lanna Thai, Karen en Birmese tradities terwijl je vriendelijk wordt ontvangen.
Pooklon behandeling: Mae Hong Son is ook dé plek om een speciale ‘pooklon’ behandeling te nemen. Dit gezichtsmasker van modder zorgt voor een zachte en gezonde huid. Daarnaast zorgen de vele mineralen in de modder voor een verjongend effect. De vulkanische pooklon stimuleert namelijk de bloedcirculatie van de huid. Zeker het proberen waard!

Su Tong Pae Bridge: Breng een ochtend bezoek aan het dorpje Ban Gung Mai Sak, wat bekend staat om de Su Tong Pae Bridge. Deze 500 meter lange bamboebrug verbind het dorpje met de plaatselijke tempel. Je zult monniken, boeren en locals ontmoeten die deze brug veelvuldig gebruiken.
Bedelronde: Dagelijks vindt er rond 6.30 uur een bedelronde plaats op deze brug wat een waar spektakel is om te zien! Langzaam trekt de ochtendmist op en zie je een sliert van monniken, gekleed in oranje gewaden en met hun bedelkommen, over de brug voorbij lopen om aalmoezen in het dorpje te verzamelen.
Lunch in Baan Ja Bo: The journey is the destination – Verscholen tussen de bergen ligt het prachtige dorpje Baan Jo Bo dat voornamelijk wordt bewoond door het Lahu volk. Eén van de simpele highlights in dit dorpje is het kleine noedel restaurantje ”Guaytiew Chom View” waar ze ook lekkere koffie serveren. Maar ook een terras boven op een helling, je krijgt er dus een adembenemend uitzicht over dit gebied gratis bij!
Tham Lot: Ook kun je naar de bijzondere Tham Lot grot in Soppong. Deze kalkstenen grot ligt verscholen in de jungle en is te bezoeken via een ondergrondse rivier. Vaar per bamboevlot naar binnen en laat je verwonderen door de glinsterende druipstenen en prachtige rotsformaties.
Aan het einde van de middag arriveer je in Pai. Proef de dorpssfeer terwijl je door één van de gezellige straatjes wandelt.

Karen bergdorp: Onderweg is er de mogelijkheid een stop te maken bij een Karen bergdorp. De Karen zijn één van de grootste bergvolkeren in Thailand. Door de onderdrukking van het militaire regime in Birma, wonen vele van hen nu in Thailand. Daar wonen ze behoorlijk primitief, in huizen op palen zonder elektriciteit. Nog steeds hebben ze hun eigen klederdracht. Ongetrouwde vrouwen dragen witte gewaden en getrouwde vrouwen rode of paarse rokken.
Tha Pai World War 2 memorial bridge: Deze mooie brug over de Pai rivier is in 1941 gebouwd met behulp van olifanten. Dit was in opdracht van Japan zodat ze een goede route hadden tussen Chiang Mai en Mae Hong Son. Op deze manier konden ze Myanmar (het toenmalige Birma) goed aanvallen. Rondom de brug vind je verschillende restaurants waar je lekker kunt eten terwijl je geniet van het uitzicht.
Mok Fa waterval: Toe aan wat verkoeling? Ga dan richting de Mok Fa waterval. Binnen 10 minuten brengt een makkelijke route je naar de waterval waar je een heerlijke duik in het water kunt nemen.
Eenmaal aankomen bij het hotel in Chiang Mai neemt de chauffeur afscheid van jullie waarnaar hij zal terugkeren naar Bangkok. Vanaf dit punt ga je op eigen gelegenheid verder. Gebruik de rest van de dag om te ontspannen voordat je begint aan de trekking van morgen.

Al wandelend door de jungle passeer je diverse uitkijkpunten met een geweldig uitzicht over de jungle. Doordat deze trekking door een relatief nieuw gebied gaat, kom je onderweg geen andere groepen tegen. Hierdoor heb je nog meer het gevoel dat je één bent met de overweldigende natuur. Ons eindpunt van vandaag is het eenvoudige junglekamp waar we de nacht doorbrengen. Na een welverdiende maaltijd wordt het kampvuur aangestoken. Speel spelletjes of zing liedjes terwijl het vuur langzaam dooft en het tijd is om te gaan slapen.

Het eindpunt van de tocht op het vlot is een olifantenkamp. Hier kun je kennis maken met haar bijzondere bewoners, waarna je ze kunt trakteren op een verfrissend bad in de rivier. Vervolgens volgt de transfer terug naar je hotel in Chiang Mai, waar je aan het einde van de middag arriveert.

Heb je even genoeg van alle stalletjes? Dan neem je een heerlijke massage bij één van de vele massagesalons. Voor de echte waaghalzen is er de traditionele Thaise massage, waarbij je bewegingen maakt waarvan je niet wist dat het kon. Hou je meer van ontspanning, kies dan voor een oliemassage en droom langzaamaan weg terwijl je huid heerlijk wordt gemasseerd.

Fietstour: Maak kennis met het platteland van Chiang Mai. Prachtige tempels, rijstvelden en grazende buffels wisselen elkaar af.
Kookworkshop: Ontdek de Thaise keuken tijdens een kookworkshop. Onder begeleiding van een Thaise kok leer je meer over de exotische kruiden en specerijen. Daarna is het tijd om aan de slag te gaan en maak je de lekkerste gerechten die je uiteraard daarna mag opeten.
Aan het einde van de dag word je opgehaald bij het hotel en naar het treinstation van Chiang Mai gebracht. Hier stap je op de nachttrein richting Bangkok. De nachttrein is bij zowel de Thai als toeristen een zeer geliefd vervoersmiddel. Je reist in de comfortabele 2e klasse. Door de airconditioning kan het wat fris aanvoelen, dus neem een lekkere trui mee en val vervolgens al wiegend in slaap.





Aantal personen | Vanafprijs per volwassene |
---|---|
2 personen | € 1653 |
3 personen | € 1445 |
4 personen | € 1159 |
5 personen | € 1133 |
6+ personen | € 995 |
Inclusief
- Auto met air-conditioning
- Vervoer als omschreven met privé chauffeur
- Brandstofkosten
- Overnachtingen in goede hotels
- Dagelijks ontbijt (m.u.v. dag 1,2 en 18)
- Flesje water + snack op dag 4 t/m 13
- Fietstour Bangkok op dag 3
- 2-Daagse trekking Chiang Mai (incl. ontbijt, lunch en diner)
- Nachttrein Chiang Mai – Bangkok (Tweede klas coupe met air conditioning)
Exclusief
- Internationale vluchten
- Entreegelden
- Overige maaltijden
- Persoonlijke uitgaven
- Fooien
- Visumkosten
- Reisverzekering
- Engelstalige gids
- Boekingskosten: €15 per boeking
- Bijdrage Calamiteitenfonds: €5 per boeking













Bovengenoemde vanafprijzen zijn geldig bij vertrek tussen 15-03-2023 en 25-03-2023.
Prijzen voor kinderen (t/m 11 jaar) en baby's (t/m 2 jaar) kunnen afwijken. Bereken de exacte prijs hieronder.