Er zijn niet zo heel veel steden van wie het aanzien door één gebouw helemaal veranderde, maar de Petronas Twin Towers deden dat aan het eind van de twintigste eeuw wel met Kuala Lumpur. KL had ineens de allure van een wereldstad, en niet langer die van een middelgrote nogal gemiddelde stad in Azië.
Hoogste gebouw ter wereld
Het zette ook Maleisië op de kaart als een moderne, technologisch geavanceerde natie, en niet meer alleen als een land van boeren en vissers. En natuurlijk, er is meer nodig dan de bouw van het -op dat moment- hoogste gebouw ter wereld om je economische vooruitgang te demonstreren, maar er werd vanaf 1999 anders naar Maleisië gekeken. Het silhouet van de hoofdstad en daarmee van het land was veranderd.

De torens zijn onderdeel van het Kuala Lumpur City Centre (KLCC)-project. In het ontwikkelingsproject werden parken en nieuwe winkelcentra (zoals het bekende Suria KLCC) aangelegd, en er kwamen nieuwe kantoren, hotels en culturele instellingen. Het valt bezoekers tot op de dag van vandaag op dat het hele gebied rondom de torens zo leuk is. Het heeft de sfeer van een park, maar dan met veel restaurantjes en eettentjes.
Vooruitstrevend
Dan de iconische blikvanger zelf. Bij de opening in 1999 stond er een 88 verdiepingen tellende en 452 meter hoge duo-toren. De Petronas Twin Towers werd een van de meest aantrekkelijke bezienswaardigheden van Kuala Lumper en de trots van Maleisië. Bijvoorbeeld omdat de torens op dat moment het hoogste gebouw ter wereld waren. Een plek die later moest worden afgestaan aan gebouwen als Taipei 101 en de Burj Khalifa in Dubai.

Begin jaren ’90 ontstonden de plannen voor de Twin Towers, vanaf het begin samen met de Maleisische oliegigant Petronas. Men wilde laten zien dat Maleisië zich technisch kon meten met de westerse wereld en de rijkere Aziatische landen, en dat het land vooruitstrevend was, maar zonder haar culturele identieit te verliezen. De Argentijns-Amerikaanse architect César Pelli ontwierp de torens en combineerde moderne technologie met islamitische geometrische motieven.
De bouw van de Petronas Twin Towers
Om te zorgen dat de bouw (die in 1993 begon) goede voortgang zou maken werden beide torens door verschillende bedrijven gebouwd. Zo werd concurrentie geleverd tussen toren 1, gebouwd door een Japans bouwbedrijf, en toren 2, neergezet door een Zuidkoreaans consortium. Zes jaar later waren de Twin Towers klaar, en weer een jaar later, vanaf 1999 open voor publiek.

Bezoek de toren in twee stappen. Eerst: op iets minder 200 meter hoogte sta je voor de Skybridge, een ongeveer 58 meter lange brug die de twee torens (op de 41 en 42e verdieping) verbindt, tevens de hoogste brug ter wereld met 2 verdiepingen. Daarna ga je voor het ultieme uitzicht over Kuala Lumpur naar het Observation Deck op de 86e verdieping (370 meter hoog). Vooral bij zonsondergang is het uitzicht prachtig!
Als je van plan bent te gaan, reserveer dan vooraf tickets via de Petronas Twin Towers. Er zijn namelijk limieten aan het aantal mensen dat de torens mag bezoeken. En let op: op maandag zijn de torens gesloten (tenzij het een nationale feestdag is).









































