16-daagse rondreis Java, Bali en Komodo
Op zoek naar mantaroggen, zeeschildpadden en meer adembenemende natuur!
- Komodo National Park: op zoek naar zeeschildpadden en mantaroggen!
- Het spectaculaire maanlandschap van de Bromo vulkaan. Jeep tour bij zonsopkomst
- Driedaagse boottour naar Manta Point en andere snorkelparadijzen
- Borobudur en Prambanan. De wereldberoemde tempels van Yogyakarta
- Ga fietsen door de eindeloze rijstvelden van Ubud
Indonesië is een land van eilanden. Prachtige eilanden om precies te zijn. Je gaat er op deze 16-daagse rondreis Java, Bali en Komodo een heleboel ontdekken. Per fiets, wandelend, per boot of al snorkelend in het magisch blauwe water, dat je hier nog hebt. Zo zie je op deze bijzondere rondreis mogelijk ook mantaroggen, dwergzeepaardjes of zeeschildpadden.
Want laten we dat maar meteen vertellen, het laatste deel van deze Indonesië reis speelt zich af in Komodo National Park. Je maakt door dit natuurgebied vol adembenemende eilandjes een driedaagse boottour. Je brengt veel tijd door in het water, onder meer bij Manta Point.
Hoe speciaal is dat? Tegen de tijd dat je in Komodo National Park bent heb je al een een heleboel meegemaakt en gedaan. Op Java heb je twee van de grootste tempelcomplexen ter wereld gezien: de hindoe tempel Prambanan en de boeddhistische Borobudur, die toevallig beiden bij Yogyakarta zijn gebouwd.
Je bent bij het bizarre maandlandschap van de vulkaan Mount Bromo geweest en hebt er met een jeep tour de zonsopkomst ervaren. Als je wilt, kun je ook naar de spectaculaire Mount Ijen en naar de unieke cirkelvormige spinnenwebvormige rijstvelden van Cancar.
Je kunt gaan riverraften, naar het apenbos van Ubud, en je gaat fietsen op Bali, zwemmen en snorkelen….. Dit is een van de mooiste en meest veelzijdige reizen door Indonesië!!
Dit reisprogramma is geheel op maat te maken
Geïnspireerd geraakt door dit programma? Boek direct, voeg de reis toe aan je reisplan of pas het samen met onze reisexperts geheel aan jouw wensen aan.
Vandaag vlieg je naar Yogyakarta met een internationale vlucht. De vlucht is niet inbegrepen in de prijs. Wij helpen je graag met het zoeken naar een geschikte vlucht.
Los daarvan is Yogyakarta een erg leuke en best hippe stad. Het is niet zo groot, maar wel levendig, vooral rond Malioboro. Tegelijkertijd, als je even geen zin hebt in drukte, ben je in een vloek en een zucht de stad uit en sta je zo op het prachtige platteland.
Kraton, het paleis van de sultan, en bijna een leefgemenschap op zich. Het complex van paviljoens, woongedeeltes, markten en winkels is ommuurd en had ooit tienduizenden bewoners binnen die paleismuren. Het bestaat verder uit luxueuze zalen en tuinen. Het gedeelte waar de sultan nog altijd woont, is vanzelfsprekend niet toegankelijk voor bezoekers.
Het Taman Sari Water Castle was het 18e eeuwse buitenverblijf van de sultan. Het bestond uit aangelegde meren met eilanden, baden, tuinen, paviljoens, zwembaden en een moskee. Zeer bijzonder is Sumur Gumuling, de ondergondse moskee. Je moet alleen even goed zoeken naar de geheime ingang!
Prambanan, het (na Angkor Wat) grootste hindoeïstische tempelcomplex van de wereld. Het werd gebouwd in de 9e eeuw en bestond na voltooiing uit meer dan 200 tempelgebouwen. Met de Merapi vulkaan in de achtergond is de centrale compound hier de voornaamste plek. Er staan 16 grotere en kleinere tempels op een verhoogd platform. De grootste en mooiste is Candi Shiva Mahadeva met een 47 meter hoge toren. De tempel is rijkelijk versierd met hemelse wezens, garuda’s, apengoden en andere figuren uit het heldenepos Ramayana.
LET OP: Borobudur en Prambanan zijn op maandag gesloten!
Dit is het grootste boeddhistische monument ter wereld. De piramidevormige stoepa is al meer dan 1000 jaar oud, maar heeft aan zeggingskracht niets ingeboet. Deze bestaat uit miljoenen grijze vulkaanstenen en verbeeldt de mythologische berg Meru. De basis wordt gevormd door vierkante platforms met terrassen (de aarde), daarop liggen meerdere cirkelvormige plateaus (de hemel). Het geheel is verbonden met trappen, waarlangs de gelovigen via reliëfs meer leren over de vroege Javaanse cultuur en het boeddhisme.
We vergeten bijna te vertellen dat je vanaf de top een geweldig uitzicht hebt over de omgeving. Het maakt de beleving van een bezoek aan Borobudur perfect.
Je fietstour begint om 9 uur, je wordt naar het beginpunt gebracht. Via dorpjes, het platteland en marktjes kom je rond half 12 aan bij de Borobudur. Rond half 2 fiets je terug naar het startpunt. De prijzen van het bezoek aan deze tempel zijn niet inbegrepen in deze reis.
LET OP: Borobudur en Prambanan zijn op maandag gesloten!
Malang was tijdens de koloniale overheersing door de Nederlanders een geliefd vakantieoord. Enerzijds omdat Malang wat hoger ligt en dus relatief koel is. Maar ook omdat het centrum van Malang ruim is opgezet met tuinen, parken en brede lanen.
Op een nader af te spreken tijdstip brengt onze chauffeur je naar Bromo, waar het volgende avontuur wacht.
Om 4 uur word je opgehaald om met een Jeep naar het uitkijkpunt te gaan. Hierna klim je 246 treden omhoog naar de krater van Mt Bromo. Hier schijnt het ochtendlicht op de rook die uit de krater komt. Langzaam wordt het fantastische uitzicht onthuld.
Na dit avontuur word je teruggebracht naar het hotel voor het ontbijt en vervolgt de reis zich naar Kalibaru.
Je bezoekt de kruidentuin van Kalibaru waar peper, nootmuskaat, kaneel en kruidnagel groeit. Ook ontdek je Kalibaru Village te voet via de dijk langs de rijstvelden of het dorpspad. En zie je hoe veel Indonesiërs de kost verdienen, met tofu of vee bijvoorbeeld.
Maar wacht even, je kunt ook voordat je op de boot stapt in alle vroegte naar de Ijen vulkaan gaan. Een aanrader!
Tip: Naar de Ijen vulkaan
Om half 5 ’s ochtends begin je aan een van de mooiste tochten van de reis. Per 4×4 rijd je naar het op 1850 meter hoogte gelegen basiskamp van de Ijen vulkaan. Ontbijt wordt geregeld en kun je onderweg eten. Vanaf het basiskamp wandel je zo’n 3 kilometer naar de top van de berg. Onderweg kom je de lokale ‘zwavelmensen’ tegen. Ze werken in de zwavelmijnen en dragen de grondstof de berg af in grote manden. Eenmaal op de top worden je inspanningen beloond met een onvergetelijk mooi uitzicht. Je ziet de groene vulkaankrater en, waar je ook kijkt, een zee van bergtoppen in de wolken.
Let op: de Ijen vulkaan is elke eerste vrijdag van de maand gesloten voor bezoekers.
De gids vertelt alles wat je wilt weten over het dorpsleven hier, en waarschijnlijk brengt deze je in contact met de lokale boeren. Ook toont de gids een Balinees familiebedrijf waar je meer hoort over huistempels en de architectuur hier. En je bezoekt de 12e eeuwse Goa Garba tempel. Aan het eind word je door de eigenaar van de fietsen in het familiehuis ontvangen voor een Balinese lunch in hun tuin.
Het apenbos van Ubud (Sacred Monkey Forest Sanctuary) is het leefgebied van honderden makaken. Volgens de overleveringen beschermen de apen de tempels die hier liggen. Die gedachte past in het hindoeïstische streven naar een harmonieuze verhouding tussen de natuur en de mens. Je kunt rondwandelen door dit mooie stuk jungle.
Fris en avontuurlijk is wildwater raften op de Ayung rivier. Als het regenseizoen voorbij is zijn sommige 'rapids' pittig, maar niet gevaarlijk en goed te doen met professionele begeleiding.
Bevalt het lekkere Indonesisch eten je al? Misschien wil je dat ook kunnen maken. Dan is een kookcursus ideaal. Je gaat mee naar de markt om de juiste producten te kopen en leert vervolgens hoe je ermee kunt toveren in de keuken.
Daarom vlieg je vandaag in een dik uur van Ubud naar Labuan Bajo op het eiland Flores.
Labuang Bajo ligt op de meest westelijke punt van Flores, aan een baai waar de gestreepte zeilen van de boten de aandacht trekken. Net als de met bougainvillea slingers versierde huizen.
Niet te missen in deze omgeving zijn de lodok in Cancar, dit zijn enorme spinnenwebvormige rijstvelden. Echt een heel mooi gezicht.
Je eet en overnacht op de boot. Dat is heel eenvoudig: matrassen met lakens onder een overdekt dek. Het toilet vind je aan de achterkant van de boot. Niet luxe, maar gegarandeerd een unieke ervaring!
Je vaart om te beginnen naar Kanawa Island. Je kunt hier rondkijken voordat we naar Kelor Island gaan. Snorkelen kun je bij Menjerite. Wij zorgen voor snorkelspullen!
Ook ga je naar Kalong Island. Kalong betekent vleermuis en daarmee is wat dit eiland betreft geen woord te veel gezegd. Er leven er hier vele duizenden. Tegen de tijd dat de zon ondergaat bekijken we hoe de vleermuizen uitvliegen op zoek naar eten.
Je gaat vandaag naar Padar, een klein, maar geweldig fotogeniek vormgegeven eiland, waar in de buurt nog altijd mantaroggen en haaien leven. Je klimt hier naar het uitkijkpunt voor een werkelijk fantastisch uitzicht over het eiland en de zee.
Niet minder bijzonder is Pink Beach. De naam zegt precies wat het is. Heb je ooit eerder deze kleur zand gezien? Wij ook niet!
Uiteraard is er vandaag ook nog tijd om uitgebreid te snorkelen.
We varen naar Taka Makassar, een eilandje nog kleiner dan een voetbaldveld, maar het lijkt wel de Malediven, zo mooi.
Bij Manta & Turtle Point gaan we snorkelen om te kijken of we zeeschildpadden en de fantastische meterslange (maar ongevaarlijke) mantaroggen van dichtbij kunnen zien. Op de boot zijn snorkelspullen aanwezig.
Na de lunch varen we weer naar de haven en word je naar je hotel in Labuan Bajo gebracht.
Zo niet, dan brengt onze chauffeur je naar de luchthaven voor je vlucht naar huis.
| Aantal personen | Vanafprijs per volwassene |
|---|---|
| 2 personen | € 2974 |
| 3 personen | € 2714 |
| 4 personen | € 2600 |
| 5 personen | € 2600 |
| 6+ personen | € 2447 |
Inclusief
- Accommodaties zoals vermeld in het programma
- Ontbijt, lunch en diner zoals vermeld in programma
- Transport over land met airconditioning gedurende het programma
- Trein van Yogyakarta naar Malang
- Boottochten en ferry zoals vermeld
- Veerboot Java-Bali
- Vlucht Bali-Flores
- Vlucht Flores-Bali
- Engelssprekende gids bij de meeste bezienswaardigheden tijdens de tours en entreegelden
- Stadstour en Prambanan tempel
- Borobudur fietstour
- Malang stadswandeling
- Jeep tour: zonsopgang bij de Bromo
- Bezoek kruidentuin Kalibaru
- Fietstour rondom Ubud
- Rinca Komodo Boottocht (3 dagen)
Exclusief
- Visumkosten (indien van toepassing)
- Internationale vluchten en belastingen
- Persoonlijke uitgaven (zoals drankjes, fooi, souvenirs)
- Optionele excursies en activiteiten
- Niet inclusieve maaltijden
- Reisverzekeringen
- Hoogseizoentoeslag die wordt toegevoegd per boekingsperiode
- Boekingskosten: €25 per boeking
- Bijdrage Calamiteitenfonds: €5 per boeking (tot 9 personen)
- Bijdrage SGR: €5 per persoon per boeking

















































































