
21-Daagse rondreis Land van de Glimlach
Alle hoogtepunten van Thailand in één complete rondreis
- Verken de veelzijdige wereldstad Bangkok
- Beleef de hoogtepunten van de River Kwai
- Kijk je ogen uit bij de tempelruïnes in Ayutthaya
- Maak een 2-daagse trekking nabij Chiang Mai
- Slaap in een boomhut en op een raft in Khao Sok
- Geniet van paradijselijk Koh Phangan en Koh Tao!
De reis duurt maar liefst 21 heerlijk lange dagen. Een perfecte reis voor liefhebbers van tropisch weer, indrukwekkende natuur, goedlachse mensen en misschien wel het lekkerste eten dat je ooit zult proeven. Niet in dure restaurants, maar gewoon lekker op straat. Het is helemaal niet gek dat Thailand één van de meest populaire vakantiebestemmingen ter wereld is.
Deze reis begin je natuurlijk in Bangkok. Hier stap je op de fiets, wat volgens ons echt een hoogtepunt is en je niet mag overslaan wanneer je deze metropool bezoekt. Vervolgens reis je naar Kanchanaburi met je eigen privé chauffeur, bekend van de beruchte Bridge on the River Kwai. Naast deze brug kun je de drijvende markt en de mooie Erawan watervallen bezoeken en slaap je in een drijvend hotel.
Vervolgens ga ja naar Ayutthaya, de oude hoofdstad van Thailand en bezoek je de bijzondere tempel ruïnes. Daarna stap je de nachttrein in op weg naar Chiang Mai, niet voor niets de ‘Roos van het Noorden’ genoemd. Je leert de bevolking en zijn prachtige bergachtige natuur kennen tijdens een 2-daagse jungle trekking. Ook maak je kennis met het symbool van Chiang Mai, de olifant!
Tenslotte mag het zuiden van Thailand natuurlijk niet ontbreken. Eerst verken je het prachtige Khao Sok National Park, bekend van de enorme kalkstenen rotsen. Om het nog iets avontuurlijker te maken, overnacht je in een boomhut en in een rafthuisje op het meer in het park. Als afsluiter kun je heerlijk bijkomen op de tropische stranden van Koh Phangan en Koh Tao. Waarschijnlijk wil je nu echt nooit meer weg…
Dit reisprogramma is geheel op maat te maken
Geïnspireerd geraakt door dit programma? Boek direct, voeg de reis toe aan je reisplan of pas het samen met onze reisexperts geheel aan jouw wensen aan.

’s Avonds is het leuk om Khao San Road te verkennen. Dit ‘backpackersstraatje’ is zeer geliefd bij reizigers van over de hele wereld. Of pak wat grootser uit en ga naar een van de talloze ‘rooftopbars’ waar je met een cocktail of biertje in de hand kunt genieten van een verbluffend uitzicht over deze bruisende metropool.

Eenmaal terug bij het beginpunt heb je de tijd om nog even na te praten. Heerlijk relaxen onder het genot van een gratis frisdrankje, of tegen een kleine vergoeding een lekker koud biertje. Na afloop neem je de taxi weer terug naar het hotel of je kunt de stad verder ontdekken.

Bezoek bijvoorbeeld één van de meest kenmerkende bouwwerken van de stad: het koninklijke paleis met de naastgelegen Wat Phra Kaew tempel. De nabijgelegen Wat Pho is de grootste en oudste tempel van de stad, waarin zich de liggende Boeddha bevindt. Deze Boeddha is maar liefst 46 meter lang en 15 meter hoog. Of verken de waterwegen van Bangkok met een longtailboot en bezoek de bijzondere tempel van de dageraad, Wat Arun.

Mae Khlong Railway Market: Deze bijzondere markt ligt pal naast het treinstation van Maeklong en de gelijknamige rivier. De verkopers leggen dagelijks hun koopwaar langs en zelfs op de rails neer. Zodra er een trein aankomt, zijn ze druk in de weer om snel hun spullen veilig te stellen. Nadat de trein is gepasseerd gaat men vrolijk verder alsof er niets is gebeurd. Bijzonder om dit eens mee te mogen maken!
Damnoen Saduak Drijvende Markt: Op de drijvende markt kom je in een andere wereld terecht. Behendig varen de Thai hun bootjes met allerlei koopwaar rond. Er zijn zelfs bootjes waarop noedels worden bereid. Deze zogenaamde bootnoedels zijn een ware delicatesse. Wandel rond terwijl er overal druk wordt onderhandeld om tot de juiste prijs te komen.
Kanchanaburi Erebegraafplaats: Hier rusten bijna zeven duizend Nederlandse- en andere geallieerde krijgsgevangenen die omkwamen tijdens het werk aan de Birma spoorlijn.
The Bridge on the River Kwai: Natuurlijk mag de beroemde Bridge over the River Kwai niet ontbreken tijdens je bezoek aan Kanchanaburi. Beroemd geworden door de gelijknamige film uit 1957. Een van de bruggen van de dodenspoorlijn die de geallieerden probeerden te vernietigen. Nu een herinnering aan zwarte dagen.
Na een boeiende dag brengt de chauffeur je naar het hotel voor de komende 2 nachten.
De leukste manier om door Thailand te reizen is met een privé chauffeur. De chauffeur kent de routes. Je dient wel met de chauffeur te overleggen waar jullie naartoe wensen te gaan. Een chauffeur in Thailand hoeft overigens geen Engels te spreken; hij is echt een chauffeur en geen gids. Let op: de entreegelden dien je zelf te betalen voor de dagen met je privé chauffeur.

Hell Fire Pass: "Als je 's nachts van bovenaf de pas in kijkt, ziet het eruit als de hel van Dante", schreef een krijgsgevangene die de gruwelijkheden overleefde. Zo kreeg deze pas zijn naam. In Kanchanaburi is gedurende 1942-1943 in een recordtempo de Birmaspoorlijn aangelegd. Onder leiding van de Japanners moesten vele krijgsgevangenen dagelijks urenlang werken. De werkomstandigheden waren erbarmelijk, waardoor velen van hen dit niet hebben overleefd. De spoorlijn wordt daardoor ook wel de Dodenspoorlijn genoemd. Tijdens een bezoek aan de Hell Fire Pass Memorial leer je meer over de aanleg van deze beruchte spoorlijn.
Treinrit Birmaspoorlijn: Maak een schitterende tocht per trein over het beruchte traject langs de Kwai rivier, nog altijd over houten viaducten.
De Erawan Watervallen: Bezoek één van de mooiste watervallen van Thailand: de Erawan watervallen. Hier vindt het water via 7 plateaus over een afstand van 1500 meter haar weg naar beneden. Hoe verder je naar boven loopt, hoe lastiger het wordt. Probeer in ieder geval plateau 5 te bereiken, die vinden wij persoonlijk het allermooiste. Vergeet je zwemkleding niet, want het is heerlijk om na de klim verkoeling te zoeken in het heldere water.

Tot halverwege de achttiende eeuw was Ayutthaya een enorme stad, in die tijd groter dan Parijs. Een welvarende stad ook, omdat het centraal op de handelsroute tussen China en India lag. Het werd dus druk bezocht door handelaren, maar ook door diplomaten en kunstenaars. Het stond vol paleizen, tempels en kloosters. Rond het jaar 1765 werd er flink gevochten om het koninkrijk Ayutthaya. De Birmezen omsingelden Ayutthaya een paar jaar tot ziektes en uitputting een eind aan de strijd maakten. In 1767 werd de stad grotendeels vernietigd.
In overleg met de chauffeur, kun je dus zelf bepalen wat je wilt gaan zien. Dit zijn onze aanraders:
Wat Chai Wattanaram: Deze tempel wordt gezien als één van de mooiste tempels van heel Thailand. Tussen de rivier en de tempel vind je een uitgestrekt grasveld waar je heerlijk kunt genieten van een prachtig uitzicht. Deze tempelruïne was de eerste die door koning Prasat Thong werd gebouwd en is een eerbetoon aan zijn moeder. Deze tempel werd in de achttiende eeuw door de Birmezen grotendeels vernietigd. Maar de 35 meter hoge centrale stoepa en enkele andere stoepa's staan nog fier overeind.
Wat Mahathat: Deze tempel is gebouwd in 1374, toen koning Borom Rachathirat I aan de macht was. De tempel bestaat uit een Prang (toren) en verwoeste Boeddhabeelden. Het meest bekend is echter het Boeddhahoofd dat tussen de wortels van een boom ligt genesteld. Hoe het hoofd er ooit terecht is gekomen is tot op de dag van vandaag een mysterie. Sommige mensen denken dat de Birmezen het hoofd hebben achtergelaten, nadat zij de tempel hadden verwoest.
Wat Phra Si Sanphet: Bezoek de Wat Sri Sanphet tempel. Dit is één van de meest bekende tempels van Ayutthaya. Ooit lag de tempel binnen de muren van het koninklijk paleis. Er stond een staande gouden Boeddha van 16 meter hoog. Tegenwoordig herinneren alleen de drie chedi’s nog aan het bestaan van de tempel. In de drie chedi’s wordt de as van de belangrijkste koningen van Ayutthaya bewaard.
‘s Avonds ga je per nachttrein naar Chiang Mai. De nachttrein is bij zowel de Thai als toeristen een zeer geliefd vervoersmiddel. Je reist in de comfortabele 2e klasse. Door de airconditioning kan het wat fris aanvoelen, dus neem een lekkere trui mee en val vervolgens al wiegend in slaap.

Na aankomst volgt de transfer naar je hotel in het centrum van Chiang Mai. Deze dag is ter vrije besteding, zodat je een beetje kunt bijkomen van de treinreis.
Wandel door het sfeervolle centrum van de stad. Voor leuke en unieke souvenirs is de nachtbazaar een must. Hier is vrijwel alles te koop en de prijzen zijn er gunstig. Ook kun je hier terecht voor een ontspannende massage of een heerlijke Thaise maaltijd. In het weekend zijn er ook nog twee andere leuke avondmarkten. Aan souvenirs en lekkere Thaise snacks geen gebrek.

Al wandelend door de jungle passeer je diverse uitkijkpunten met een geweldig uitzicht over de jungle. Doordat deze trekking door een relatief nieuw gebied gaat, kom je onderweg geen andere groepen tegen. Hierdoor heb je nog meer het gevoel dat je één bent met de overweldigende natuur. Ons eindpunt van vandaag is het eenvoudige junglekamp waar we de nacht doorbrengen. Na een welverdiende maaltijd wordt het kampvuur aangestoken. Speel spelletjes of zing liedjes terwijl het vuur langzaam dooft en het tijd is om te gaan slapen.

Hier kun je genieten van een verkoelende duik in het water. Ook bezoek je een vleermuizengrot. Het eindpunt van de wandeling is een olifantenkamp. Hier kun je kennis maken met haar bijzondere bewoners, waarna je ze kunt trakteren op een verfrissend bad in de rivier. Tenslotte vaar je per bamboevlot over de Mae Tang rivier. Na ongeveer een uur bereik je het eindpunt waar je eventueel kunt douchen en droge kleding aan kunt trekken. Daarna volgt de transfer naar je hotel in Chiang Mai, waar je aan het einde van de middag arriveert.
Extra informatie:
Door (weers) omstandigheden kan het noodzakelijk zijn om het programma te wijzigen. Wel zal de intentie van de tour identiek blijven. Tijdens deze trekking worden meerdere treks gemaakt. Hiervoor is een goede conditie noodzakelijk. Wat neem je mee tijdens de trekking? Een kleine rugzak, kopie paspoort, medicijnen, toiletpapier, t-shirt met lange en korte mouwen, korte en lange broek, wandelschoenen, sandalen, slippers, badkleding, handdoek, insectenspray, zonnebrandcrème en een regenjas (gedurende het regenseizoen).

Optionele excursies:
Wil je de geheimen van de Thaise keuken ontdekken? In de ochtend word je opgehaald bij het hotel en bezoek je eerst een lokale markt in Chiang Mai. Hier worden allerlei lokaal gekweekte groente en exotische vruchten verkocht. Daarna is het tijd om de handen uit de mouwen te steken. Tijdens de kookcursus leer je om 6 typische Thaise gerechten te bereiden. Zo maak je onder andere soep en een Thaise curry. Ook het toetje zal niet ontbreken! Uiteraard krijg je na het koken een receptenboekje mee. Zo kun je ook na je reis genieten van heerlijke Thaise gerechten of vrienden en familie verrassen met je nieuwe kookkunsten.
Is het fietsen in Bangkok goed bevallen? Benieuwd naar de omgeving van Chiang Mai? Met deze optionele excursie ga je Chiang Mai per fiets bekijken!
Of kijk hier eens voor andere leuke excursie mogelijkheden!

Het Khao Sok National Park wordt bedekt door één van de oudste tropische regenwouden ter wereld en wordt doorkruist door indrukwekkende kalksteenrotsen, heldere beekjes en watervallen. Na de lunch ga je tubingen over de rivier de Klong Sok. Tubingen is op een met lucht gevulde binnenband meedrijven op de stroom van de rivier. Vooral in de moessontijd is tubingen op de dan snelstromende Klong Sok rivier een ware sensatie!
Hierna word je meegenomen naar een lokale tempel, waar je waarschijnlijk ook aapjes zult zien. Je keert terug naar je accommodatie midden in de jungle voor het avondeten en voor je overnachting in een boomhut!

Je verblijft in een drijvende accommodatie, eenvoudige maar bijzondere rafthouses midden op het meer. De omgeving is echt adembenemend. De rest van de dag heb je ter vrije besteding. Je kan gaan zwemmen, kanoën of gewoon heerlijk relaxen op de veranda van je rafthouse. Ook kan je een boottocht maken over het meer naar de bekende en fotogenieke ‘Three Brothers Rocks’ of maak een jungle trekking met een gids en bezoek bij goed weer de Nam Talu grot.

Het tropische Koh Phangan is met name bekend geworden door haar beroemde full moon feesten, maar er is ook een andere kant. Koh Phangan is gezegend met een ongerept en groen binnenland en vele idyllische baaien waar een uiterst relaxte sfeer heerst. Tijdens je trip verblijf je in het Milky Bay Resort, dat aan een schitterend strand ligt. Het kleinschalige resort is van alle gemakken voorzien. Een verse kokosnoot en een goed boek, dat is alles wat je nodig hebt.

Onze aanraders voor Koh Phangan:
* Geniet van de paradijselijke witte stranden met palmbomen
* Ga snorkelen of duiken en spot de meest mooie tropische vissen
* Breng een bezoekje aan het ruige binnenland, waaronder de Nam Tok Than Sadet waterval, populair onder de Thaise koningen
* Ga mee met een jungle trekking
* Leer Thais koken
* Bezoek de verlaten strandjes bij Hat Yuan, Hat Thian en Than Sadet
* Geniet van het uitzicht vanaf de oudste tempel van het eiland, de Wat Phu Khao Noi
* Smul van de heerlijke vis en zeevruchten op de avondmarkt van Thong Sala


Ga in de avond naar een van de gezellige restaurantjes van Koh Tao.

Onze aanraders voor Koh Tao:
* Haal je duikcertificaat of doe een ‘fundive’ (geen certificaat nodig)
* Ga snorkelen met haaien bij Haad Sai Daeng
* Boek een longtailboot en ga snorkelen in de diverse tropische baaien
* Bezoek Koh Nang Yuan, ga snorkelen, zwemmen of duiken en beklim het viewpoint vanwaar je een fantastisch uitzicht over de eilandjes hebt
* Ga zwemmen tijdens de zonsondergang bij Sairee Beach of geniet van een cocktail op dit gezellige strand
* Bezoek de vele viewpoints en paradijselijke verlaten baaitjes van Koh Tao, zoals bijvoorbeeld bij Chalok Baan Kao of John Suwan View Point


Mocht je nog geen genoeg hebben van dit bijzondere land, het is altijd mogelijk om er een aantal dagen aan vast te plakken. Al onze reizen zijn op maat en dus naar persoonlijke wensen aan te passen!


Aantal personen | Vanafprijs per volwassene |
---|---|
2 personen | € 1442 |
3 personen | € 1471 |
4 personen | € 1263 |
5 personen | € 1316 |
6+ personen | € 1203 |
Inclusief
- Hotelovernachtingen in goede hotels
- Dagelijks ontbijt (m.u.v. dag 1, 2 en dag 8)
- Lunch zoals vermeld in het programma
- Diner zoals vermeld in het programma
- Transfers per (mini)bus
- Privé chauffeur op dag 5, 6 en 7 (van 08.00 tot 17.00)
- 2e klasse nachttrein van Ayutthaya naar Chiang Mai
- Binnenlandse vlucht van Chiang Mai naar Krabi
- Boot en bus van Koh Tao naar Bangkok
- Alle boottickets
- Vermelde excursie met Engelssprekende gids, incl. entreegelden
- Fietsen in Bangkok
- 2-daagse Trekking in Chiang Mai
- 3-daagse Khao Sok National Park & Cheow Lan Lake tour
Exclusief
- Internationale vluchten
- Optionele excursies
- Overige maaltijden
- Drankjes
- Fooien
- Verplichte kerst- en nieuwjaarsdiners
- Stoelreserveringen
- Boekingskosten: €15 per boeking
- Bijdrage Calamiteitenfonds: €5 per boeking










Prijzen zijn beschikbaar t/m 11-10-2022. Prijzen voor kinderen (t/m 11 jaar) en baby's (t/m 2 jaar) kunnen afwijken. Bereken de exacte prijs hieronder.