
20-Daagse rondreis Best of Thailand
Alle hoogtepunten in één complete rondreis
- Overnacht op een jungle raft en in een boomhut
- Zwem in de mooiste watervallen van Thailand
- Sluit af op het tropische strand van Koh Phangan
Wil je graag alle highlights van Thailand zien? Dan is deze reis de ideale combinatie! In drie weken reis je door Centraal, Noord én Zuid-Thailand.
Uiteraard begint deze reis in Bangkok. Hier stap je op de fiets, wat volgens ons echt een hoogtepunt is en je niet mag overslaan wanneer je deze metropool bezoekt. Vervolgens reis je naar Kanchanaburi, bekend van de beruchte Bridge on the River Kwai. Naast deze brug bezoek je de mooie Erawan watervallen en slaap je op een eco-vriendelijk drijvend hotel, te midden van de jungle.
Vervolgens ga ja naar Ayutthaya, de oude hoofdstad van Thailand. Hier overnacht je in een typisch Thais huis aan de rivier en bezoek je de indrukwekkende tempel ruïnes.
Daarna stap je de nachttrein in op weg naar Chiang Mai, niet voor niets de ‘Roos van het Noorden’ genoemd. Je leert de bevolking en zijn prachtige bergachtige natuur kennen tijdens een 2-daagse jungle trekking. Ook maak je kennis met het symbool van Chiang Mai, de olifant!
Tenslotte mag het zuiden natuurlijk niet ontbreken in de highlights van Thailand. Eerst verken je het prachtige nationale park Khao Sok, bekend van de enorme kalkstenen rotsen. Om het nog iets avontuurlijker te maken, overnacht je in een boomhut. Als afsluiter kun je heerlijk bijkomen op de tropische stranden van Koh Phangan. Waarschijnlijk wil je nu nooit meer weg…
Dit reisprogramma is geheel op maat te maken
Geïnspireerd geraakt door dit programma? Boek direct, voeg de reis toe aan je reisplan of pas het samen met onze reisexperts geheel aan jouw wensen aan.



Bezoek één van de meest kenmerkende bouwwerken van de stad: het koninklijke paleis met de naastgelegen Wat Phra Kaew tempel. De nabijgelegen Wat Pho is de grootste en oudste tempel van de stad, waarin zich de liggende Boeddha bevindt. Deze Boeddha is maar liefst 46 meter lang en 15 meter hoog. Of verken de waterwegen van Bangkok met een longtailboot, bezoek de bijzondere tempel van de dageraad, Wat Arun of doe een dinner cruise of zelfs Tuktuk tour by night. Kijk hier eens voor diverse mogelijkheden of laat ons je helpen je dag te plannen.

Vervolgens ga je naar Kanchanaburi, waar je zult lunchen in een lokaal restaurant. In Kanchanaburi is gedurende 1942-1943 in een recordtempo de Birmaspoorlijn aangelegd. Onder leiding van de Japanners moesten vele dwangarbeiders en krijgsgevangenen dagelijks urenlang werken. De werkomstandigheden waren erbarmelijk, waardoor velen van hen dit niet hebben overleefd. De Birmaspoorlijn wordt daardoor ook wel de Dodenspoorlijn genoemd. Tijdens een bezoek aan de Hell Fire Pass Memorial leer je meer over de aanleg van deze beruchte spoorlijn.
Thailand Kanchanaburi River Kwai Jungle RaftsIn de middag vaar je per longtailboot naar een wel heel unieke accommodatie: de River Kwai Jungle Rafts. Dit drijvende hotel, oftewel floatel, is gemaakt van vlotten met bamboe huisjes erop. Er is geen elektriciteit, dus wordt het resort ‘s avonds sfeervol verlicht met olielampen. Neem een duik in de rivier en drijf langzaam mee op de stroming van de rivier. Of ga heerlijk in je hangmat liggen en geniet van de prachtige omgeving en het geluid van vrolijk kwetterende vogels.
In de avond is er een optionele zang- en dansvoorstelling van de Mon. Deze bevolkingsgroep uit Myanmar woont in het dorp naast de Jungle Rafts.
Indien je een wat luxer onderkomen prefereert, is het ook mogelijk om tegen een meerprijs in The Floathouse te overnachten. Dit zijn zeer comfortabele bungalows op het water.

Daarna is het tijd voor een welverdiende lunch, waarna je naar je hotel in Kanchanaburi wordt gebracht. De rest van de middag is ter vrije besteding. Neem bijvoorbeeld een heerlijke spabehandeling in het hotel. Optioneel is het mogelijk om een ritje te maken per lokale trein over de Birmaspoorlijn. Probeer een plekje aan de linkerkant van de trein te bemachtigen en houd je camera gereed, want het uitzicht is fenomenaal.


‘s Avonds ga je per nachttrein naar Chiang Mai. De nachttrein is bij zowel de Thai als toeristen een zeer geliefd vervoersmiddel. Je reist in de comfortabele 2e klasse. Door de airconditioning kan het wat fris aanvoelen, dus neem een lekkere trui mee en val vervolgens al wiegend in slaap.



—
Extra informatie: Door (weers)omstandigheden kan het noodzakelijk zijn om het programma te wijzigen. Wel zal de intentie van de tour identiek blijven. Tijdens deze trekking worden meerdere treks gemaakt. Hiervoor is een goede conditie noodzakelijk. Wat neem je mee tijdens de trekking? Een kleine rugzak, kopie paspoort, medicijnen, toiletpapier, t-shirt met lange en korte mouwen, korte en lange broek, wandelschoenen, sandalen, slippers, badkleding, handdoek, insectenspray, zonnebrandcrème en een regenjas (gedurende het regenseizoen).

Optionele excursies:
Wil je de geheimen van de Thaise keuken ontdekken? In de ochtend word je opgehaald bij het hotel en bezoek je eerst een lokale markt in Chiang Mai. Hier worden allerlei lokaal gekweekte groente en exotische vruchten verkocht. Daarna is het tijd om de handen uit de mouwen te steken. Tijdens de kookcursus leer je om 6 typische Thaise gerechten te bereiden. Zo maak je onder andere soep en een Thaise curry. Ook het toetje zal niet ontbreken! Uiteraard krijg je na het koken een receptenboekje mee. Zo kun je ook na je reis genieten van heerlijke Thaise gerechten of vrienden en familie verrassen met je nieuwe kookkunsten.
Is het fietsen in Bangkok goed bevallen? Benieuwd naar de omgeving van Chiang Mai? Met deze optionele excursie ga je Chiang Mai per fiets bekijken!
Of kijk hier eens voor andere leuke excursie mogelijkheden!

De komende twee nachten verblijf je in het Khao Sok Paradise Resort, dat is omgeven door een weelderige jungle. Dit keer geen hotelkamers maar een echt boomhuis! Ieder boomhuis is voorzien van een airconditioning, bed met klamboe en eigen badkamer met douche en toilet. Daarnaast is er elektriciteit en warm water. Na de lunch begint het avontuur! Je gaat tubingen op de Klong Sok rivier. Drijvend op een rubberen band word je langzaam meegevoerd door de rivier. Met name tijdens de zomermaanden is het een adembenemende ervaring, aangezien het waterpeil dan hoger is. Het is ook mogelijk om te kiezen voor een kanotocht in plaats van het tubingen. Na het diner kan je nog even lekker relaxen. Hierna is het tijd om je langzaam klaar te maken voor je eerste nacht in je boomhuis.
Optioneel is het mogelijk om een nacht safari te maken, een bijzondere ervaring!

Na een korte stop bij de lokale markt van Takhun, waar ingrediënten voor de lunch worden gekocht, vaar je door naar de raft houses. Dit zijn drijvende bungalows gemaakt van bamboe. Nadat je hier heb geluncht, maak je een wandeling naar een grot. Indien het waterpeil het toe laat, dan is het mogelijk om in de grot te zwemmen. Uiteraard is er ook voldoende tijd om een verkwikkende duik in het meer zelf te nemen, dus vergeet je zwemkleding niet. Aan het einde van de dag ga je terug naar het Khao Sok Paradise Resort. Hier zal het diner worden geserveerd. De nacht breng je wederom door in je boomhuis.

Het tropische Koh Phangan is met name bekend geworden door haar beroemde full moon feesten, maar er is ook een andere kant. Koh Phangan is gezegend met een ongerept en groen binnenland en vele idyllische baaien waar een uiterst relaxte sfeer heerst. Tijdens je trip verblijf je in het Milky Bay Resort, dat aan een schitterend strand ligt. Het kleinschalige resort is van alle gemakken voorzien. Een verse kokosnoot en een goed boek, dat is alles wat je nodig hebt.



Aantal personen | Vanafprijs per volwassene |
---|---|
2 personen | € 1661 |
3 personen | € 1594 |
4 personen | € 1381 |
5 personen | € 1397 |
6+ personen | € 1288 |
Inclusief
- Dagelijks ontbijt (m.u.v. dag 1,2 en dag 9)
- Lunch op dag 5,6,7,10,11,13 en 14
- Diner op dag 5,10,13 en 14
- Binnenlandse vlucht van Chiang Mai naar Krabi in Economy class (maximaal 20 kg bagage)
- Boot en bus van Koh Phangnan naar Bangkok
- Transfers per (mini)bus
- Hotelovernachtingen in goede hotels
- Alle boottickets
- Vermelde excursie met Engelssprekende gids, incl. entreegelden
Exclusief
- Internationale vluchten
- Optionele excursies
- Overige maaltijden
- Drankjes
- Fooien
- Verplicht kerst- en nieuwjaarsdiners
- Stoelreserveringen
- Boekingskosten: €15 per boeking
- Bijdrage Calamiteitenfonds: €5 per boeking
Prijzen zijn beschikbaar t/m 12-10-2021. Prijzen voor kinderen (t/m 11 jaar) en baby's (t/m 2 jaar) kunnen afwijken. Bereken de exacte prijs hieronder.